menumenu
ankieta

Gdzie spędziłeś wakacje?

Pokaż wyniki
ankieta
Logo BIP

Historia szkoły

Jesteś tu: » Strona główna » O szkole » Historia szkoły

Historia i dzień dzisiejszy


Budynek Szkoły Podstawowej w Nętnie oddano do użytku w październiku 1963r. Wówczas Szkole nadano imię porucznika Henryka Droździarza, który zginął pod miejscowością Wieloboki w 1945 r. podczas walk o zdobycie Wału Pomorskiego.Od roku 2005 Szkoła nosi imię Jana Pawła II.

Obiekt położony jest w pięknej okolicy pomiędzy jeziorami Gęgnowo i Będargowo, oraz wsiami Nętno i Rydzewo na terenie Pojezierza Drawskiego. Zbudowany został jako Tysiąclatka w ramach akcji 1000  szkół na Tysiąclecie Polski. Budynek składa się z dwóch kondygnacji oraz wolnostojącego budynku, w którym mieści się kuchnia i stołówka. Posiada salę gimnastyczną oraz salę komputerową. Pierwszym kierownikiem szkoły był Józef Nagórski. W styczniu 1973 roku wprowadzono projekt szkół gminnych. Szkoła Podstawowa w Nętnie weszła w skład Zbiorczej Szkoły Gminej w Drawsku Pomorskim. Od 1984 r. Zaczyna funkcjonować jako samodzielna placówka i tak jest do dzisiaj. Od 1963 r. pełniła funkcję ośmioklasowej szkoły podstawowej. Z chwilą wejścia w życie nowej reformy oświatowej, w roku 1999, pełni funkcję sześcioletniej szkoły podstawowej, do której uczęszcza około stu uczniów wraz z oddziałem przedszkolnym.

W tej szkole pracowało ( łącznie z obecną kadrą ) około osiemdziesięciu nauczycieli i dwudziestu pracowników obsługi. Kolejnymi dyrektorami szkoły byli: Jerzy Lauersdorf, Jan Jędrzejewski, Irena Woźniak, Beata Zabrzycka, Edmund Olesiński, Daniela Olszewska, Zbigniew Ptak, Teresa Krochmal, Grażyna Kapuścińska. Obecnie dyrektorem szkoły jest Małgorzata Zdrojewska.

Szkoła Podstawowa w Nętnie prowadzona jest przez samorząd gminy w Drawsku Pomorskim. Nadzór pedagogiczny sprawuje zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Galerie